Posted inAktualności

I Rajd Osuchowski

admin / Posted on / Comments off

Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego „Osuchy 1944” wspólnie z Grupą Rekonstrukcji Historycznej im. por. Konrada Bartoszewskiego ps.”Wir” zaprasza na I Rajd Osuchowski.

Rajd odbędzie się w dniach 5 i 6 września 2020 r. i będzie miał charakter pieszej wędrówki. Miejsce rajdu to puszcza Solska. Dokładna trasa zostanie opracowana wspólnie z uwzględnieniem naszych oczekiwań i możliwości.

Pierwszego dnia, w sobotę 5 września spędzimy cały dzień w lesie, drugiego dnia, w niedzielę wędrówka będzie nieco krótsza, abyśmy mogli wieczorem dotrzeć do swoich domów.

W wędrówkach będą nam towarzyszyć członkowie GRH Wir, znakomicie znający teren i posiadający dogłębną wiedzę o historii działań partyzanckich. Mamy niebywałą szansę poznać ważne dla nas miejsca i poszerzyć posiadane o tamtych czasach, dokonaniach i przeżyciach naszych Bliskich informacje.

Udział w rajdzie jest nieodpłatny.

Natomiast każdy z nas sam pokrywa koszty swoich noclegów. Również zaopatrzenie w prowiant organizujemy we własnym zakresie.

Mamy nadzieję, że Rajdy Osuchowskie staną się tradycją w naszym środowisku i będą okazją z jednej strony do naszej integracji, z drugiej zaś do jeszcze jednej formy upamiętniania bohaterów puszczy Solskiej.

Zgłoszenia oraz zapytania proszę kierować do skarbnika naszego Stowarzyszenia: Anny Stańczyk-Przyłuskiej (email:   tel: 535 725 320)

Z poważaniem,

Waldemar Błaszczak

Prezes Stowarzyszenia Rodzin Żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego „Osuchy1944