Posted inAktualności / Wydarzenia

III Rajd Osuchowski

admin / Posted on / Comments off

Szanowni Państwo,

zgodnie z naszą tradycją i wcześniejszymi anonsami Zarząd Stowarzyszenia Rodzin Żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego „Osuchy 1944” wspólnie z Grupą Rekonstrukcji Historycznej im. por. Konrada Bartoszewskiego ps. „Wir” zapraszamy do udziału w  III Rajdzie Osuchowskim.

Rajd odbędzie się w dniach 24 i 25 września b.r. 

Dzień wcześniej (23 września) będą miały miejsce obchody rocznicy nadania szkole w Chmielku imienia por. Edwarda Błaszczaka ps.”Grom”, na które w imieniu Dyrektora szkoły pana Zbigniewa Sokala oraz naszym również bardzo zapraszamy. Uroczystości te rozpoczynają się o godzinie 10 00 zbiórką przed budynkiem szkoły, skąd udamy się do Kościoła Parafialnego na Mszę św. w intencji patrona. Dalsza część uroczystości, od godziny 11:30 będzie miała miejsce w budynku szkoły.

24 września spotykamy się o godz. 9:30 na placu przed Domem Kombatanta w Osuchach. Ruszamy do  Józefowa o godz. 10:00 i dalej do lasu.

Pierwszy dzień naszego Rajdu przebiegać będzie szlakiem Oddziału Groma. Wyruszymy z Józefowa i poprzez placówki „Jedynkę”, ” Dwójkę” i „Trójkę” dojdziemy do gajówki  Fryszarka,  a następnie do obozu oddziału Gromu na Zamarzniętych Wodach.  Z obozu wracamy przez las do Osuch. Cała trasa ma  około 18 km.  Dla tych, którzy uznają tę wędrówkę  za zbyt długą, istnieje możliwość  przebycia ostatniego odcinka samochodem.
Po zakończeniu marszu spotykamy się wszyscy na wspólnym posiłku w Agroturystyce „Pensjonat nad Tanwią”  Osuchy 20. 

W drugim dniu pójdziemy z Osuch do Łukowej, w miejsce upamiętniające atak na posterunek policji ukraińskiej i wrócimy do Osuch. Ta trasa ma jedynie 7 km długości. Z wytrwałymi  pasjonatami możemy jeszcze z Osuch przejść nad Sopot, na Krzywą Górkę w miejsce przebicia oddziałów Wira i Corda.  

Wszystkich chętnych do udziału w III Rajdzie Osuchowskim proszę o zgłoszenia pod nr telefonu 535 725 320 lub emailowo : anastanczyk1@admin

Trasa 24