Posted inAktualności

Obchody rocznicy bitwy pod Osuchami

admin / Posted on / Comments off

Szanowni Państwo,


w imieniu zarządu Stowarzyszenia Rodzin Żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego „Osuchy 1944” spieszę zawiadomić Państwa, że planowane na 28 czerwca 2020 r. obchody rocznicy bitwy pod Osuchami nie odbędą się.
Po wspólnych dyskusjach z panem Wójtem Stanisławem Kozyrą i ks. Waldemarem Kostrubcem, proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej  Maryi Panny w Łukowej, uwzględniając aktualną sytuację epidemiologiczną i wynikające z niej regulacje społeczno-administracyjne, postanowiliśmy że w dniu 28 czerwca br odbędzie się jedynie msza św. w kościele filialnym pw. św. Maksymiliana Kolbe w  Osuchach i złożenie wieńców na cmentarzu poległych partyzantów.W kaplicy zgodnie z obowiązującymi aktualnie zasadami dystansu społecznego może przebywać jedynie około 10 osób. Będą wśród nich przedstawiciele władz gminnych, zarządu naszego Stowarzyszenia, ŚZŻAK oraz władz powiatowych i wojewódzkich.  


Oficjalne  obchody, takie jakie miały miejsce każdego roku w  Osuchach z udziałem wojska, młodzieży i społeczności lokalnej oraz uroczystą mszą polową planowane są na dzień 27 września 2020 r.


Serdecznie wszystkich Państwa pozdrawiam i życzę dobrego zdrowia
Anna Stańczyk-Przyłuska