Posted inAktualności

Zmarł Jerzy Grzyb – honorowy członek Stowarzyszenia

admin / Posted on / Comments off

Z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu wczorajszym w godzinach rannych zmarł nasz kolega, Honorowy Członek naszego Stowarzyszenia, pan Jerzy Grzyb.

Pan Jerzy Grzyb przez lata zaangażowany był w działalność na rzecz upamiętnienia żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego walczących w lasach Puszczy Solskiej. 

Z jego inicjatywy powstał Dom Kombatanta, w który prezentowana jest stała wystawa obrazująca aktywność oddziałów partyzanckich oraz przebieg bitwy pod Osuchami. Przeprowadził renowację cmentarza partyzanckiego w Osuchach. Upamiętnił martyrologię miejscowej ludności oraz zwycięską akcję likwidacji posterunku ukraińskiej w Łukowej.

Otoczony był  powszechnym szacunkiem swojej społeczności. W 1990 r. został Wójtem Gminy Łukowa i funkcję tę sprawował przez 2 kadencje. Później przez kolejną kadencję pracował jako przewodniczący Rady Gminy Łukowa. 

Był aktywnym członkiem Stowarzyszenia. Doradzał nam, pomagał i wspierał nasze  wysiłki na rzecz powstania Muzeum Partyzantów Polskich.

Jego głos, Jego opinie były dla nas zawsze  bardzo ważne.

Będzie Go nam bardzo brakowało.

Niech odpoczywa w pokoju.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się  w środę, 8 listopada w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łukowej. Początek o godzinie 9:30.