1.Facebook

Pomysł stworzenia przestrzeni medialnej dla szerokiego informowania o historii Puszczy Solskiej jako symbolu walki z okupantem zrodził się w 2014 r.
Idea ta przerodziła się w profil w serwisie Facebook „Osuchy 1944” który wystartował 21 kwietnia 2014 r.

2. Strona www

Naturalną konsekwencją rozwoju działalności projektu było powstanie strony www jako miejsca publikacji informacji dającego większe możliwości niż facebook.

3. Logo

W celu stworzenia spójnej identyfikacji graficznej we wrześniu 2016 r. zaprojektowane zostało logo projektu:

Pierwsza wersja loga to stylizowana litera P (w założeniu nawiązanie do symbolu Polski Walczącej) z podpisem „1944 Osuchy”. Barwa czarna symbolizuje pierścień okrążenia niemieckiego wokół jednostek polskich przedstawionych tutaj jako elementy biało-czerwone. Czerwone kwadraty na białym tle „wyrywające” fragment czarnej obwiedni to nawiązanie do przerwania okrążenia przez jednostki partyzanckie.
Stylizowany zapis roku: 1944 ma nawiązywać do drewnianych krzyży na cmentarzach i (przede wszystkim) na cmentarzu w Osuchach.

Wersja druga, uproszczona, zachowuje symbolikę przerwania okrążenia niemieckiego (barwa czarna) przez jednostki partyzanckie (czerwień na białym tle). Całość została wpisana w literę O – jako nawiązanie do nazwy miejscowości (jak i projektu) – Osuchy.

Autor loga: Kamil Kopera

4. Stowarzyszenie „Osuchy 1944”

Od lat w czerwcu organizowane są obchody rocznicy bitwy. Organizatorem niezmiennie jest GOK Łukowa który angażuje do wsparcia zarówno osoby prywatne jak i instytucje. Wśród osób zaangażowanych w upamiętnianie wydarzeń sprzed lat zrodził się pomysł sformalizowania współpracy i zorganizowania stowarzyszenia zrzeszającego rodziny partyzantów. W czerwcu 2017 r. powstało STOWARZYSZENIE RODZIN ŻOŁNIERZY POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO OSUCHY 1944. Projekt „Osuchy 1944” od tego momentu został związany ze Stowarzyszeniem od którego zaczerpnęło ono drugi człon swej nazwy. Zarówno profil Facebook jak i Strona www działa na rzecz Stowarzyszenia. Od maja 2018 r. logo projektu (w wersji uproszczonej) stanowi symbol graficzny Stowarzyszenia.